Pustynia blisko Lubina

Czy wiecie, że w Polsce są także pustynie? Co prawda nie tak wielkie jak w Afryce, ale jednak. Najbliższe nam obszary pustynne znajdują się na Dolnym Śląsku, konkretnie w Przemkowskim Parku Krajobrazowym. Wcale nie tak daleko.

Pustynie to tak naprawdę obszary wydm śródlądowych, częściowo odsłonięte na  przestrzeni setek lat eksploatacji Borów Dolnośląskich. Duże obszary poradzieckich poligonów, ogołocone z roślinności także ulegają pustynnieniu.

Poniżej wklejam mapkę terenu, żółte obszary to oczywiście wydmy i nasze „pustynie”, będące celem niejednej lokalnej wycieczki.

Pod TYM LINKIEM możecie zobaczyć zdjęcie 360 stopni Pustyni Kozłowskiej, jednego z obszaru wydmowego.

2 thoughts on “Pustynia blisko Lubina”

  1. Tereny ciekawe relatywnie blisko. Ja ostatnio zwiedzałem masyw Ślęży na pewno jeszcze raz się tam przejadę bo to ciekawy rejon, za jakiś czas chciałbym też się przejechać nad Bałtyk tak na dzien – dwa. Bardziej sobie cenię takie krótkie wyjazdy ale częściej niż jeden wielki wykorbiony urlop raz w roku.

    1. na blogu mam też ambicję powynajdywać takie ciekawe miejscówki w okolicy Lubina, na pewno nie cały Dolny Śląsk, ale właśnie Lubin jako baza wypadowa, najlepiej takie jednodniówki

      wiem, że blogów turystycznych są setki, ale ten właśnie na potrzeby własne i znajomych z Lubina, albo chętnych wskoczyć do mnie w przyszłości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabezpieczenie antyspamowe! Oblicz to: *