Odpuszczamy jazdę w góry

Po niedawnym wymęczeniu się trasą Lubin-Legnica-Bolków-Karpacz a w stroną powrotną przez Kapellę stwierdzam kategorycznie, że na razie dosyć. Karpacz, Szklarska i okolice już mi i mojej rodzinie lekko spowszechniały. Jest to nadal ciekawy kierunek na spędzenie niedzieli, ale jak mam jechać przez budowany odcinek S-ki na Legnicę a potem jeszcze trząść się na zakrętach, wolę odpuścić. W góry zawitam znów, jak skończą wreszcie tą drogę. Przynajmniej odcinek do Bolkowa to będzie bułka z masłem… mam nadzieję, że ukończą go zgodnie z planem.

 

4 thoughts on “Odpuszczamy jazdę w góry”

  1. Ja właśnie mam ochotę na jakiś wypad w Karkonosze. Kiedyś jeździłem regularnie kilka razy do roku z jakąś bliższą lub dalszą rodziną. Później jeździłem też służbowo w te rejony ale jednak służbowo to nie to samo , niby coś zobaczysz ale jednak jesteś przez większość dnia do dyspozycji. Obecnie z rodziną tak nie specjalnie idzie się ustawić na jakiś wyjazd więc już jakiś czas mnie tam nie było i trochę mi brakuje Karkonoszy , Sudetów .

    Z drugiej jednak strony takie miejscowości jak Karpacz mimo, iż to świetne miasteczko jak dla mnie stają się zbyt skomercjalizowane i nastawione na wyciąganie kasy od turystów na każdym kroku. Zakopanego pod tym względem nic nie przebije ale Karpacz to się robi taka podobna komercja jak Zakopane tylko na mniejszą skalę. Szklarska Poręba jest moim zdaniem nieznacznie lepsza pod tym względem. Raz byłem na służbowym wyjeździe w miejscowości Przesieka , znajduje się mniej więcej w połowie Karkonoszy u podnóża drogi na Przełęcz Karkonoską , komercja = prawie zero w tym miejscu.

    1. Świeradów Zdrój też jest fajny, na mapie kilkanaście km na lewo od Szklarskiej, można z Lubina odbić na Chojnów i uniknąć remontowanej drogi, ale dużo kręcenia przez lasy

  2. Dla mnie S-ka do Bolkowa jak tylko będzie ukończona też będzie dużym ułatwieniem , mimo ,iż moja odległość to 180 km do Szklarskiej Poręby to czasy przejazdów są beznadziejne 3,5- 4 godziny . S-ka mocno to usprawni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabezpieczenie antyspamowe! Oblicz to: *